Starostwo Powiatowe w Sławnie

Pociągi po sześciu latach wracają na linię Sławno – Darłowo!

Duże ułatwienie dla turystów chcących dojechać nad Bałtyk i mieszkańców powiatu sławieńskiego.
Od 24 czerwca powraca połączenie kolejowe Sławno-Darłowo na okres wakacji, a dziś w Darłowie podpisana została umowa w tej kwestii.
Podczas podpisania umowy Powiat Sławieński reprezentował Wojciech Wiśniowski starosta sławieński, Województwo Zachodniopomorskie – wicemarszałek Województwa Tomasz Sobieraj, Miasto Darłowo – burmistrz Arkadiusz Klimowicz, Miasto Sławno – burmistrz Krzysztof Frankenstein, Gminę Darłowo – wójt Radosław Głażewski oraz Gminę Sławno – wójt Ryszard Stachowiak.
O godzinie 11.30 szynobus odbył specjalny kurs dla prasy do Darłowa, gdzie w Darłowskim Centrum Wolontariatu nastąpiło podpisanie umowy, a następnie wrócił do Sławna.

Minister Dawid Lasek i Robert Biedroń na konferencji Media a Turystyka.

V edycja konferencji – debaty Media a Turystyka przeszła do historii. Debata poświęcona jest relacjom turystyki z mediami. W tegorocznej debacie po raz pierwszy, uczestniczył minister odpowiedzialny za turystykę, wiceminister Sportu i Turystyki , Dawid Lasek. W sali terminala pasażerskiego w Darłówku zgromadzili się przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego na czele ze Starostą Sławieńskim Wojciechem Wiśniowskim, współorganizatorem konferencji, prezydentem Miasta Słupska Robertem Biedroniem, Polskiej Organizacji Turystycznej – Jackiem Janowskim, Pomorskiej i Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, lokalnych organizacji turystycznych, organizacji pozarządowych, świata nauki oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych, a także obiektów turystycznych.
Patronat nad tegoroczną edycją debaty sprawowali: Wiceminister Sportu i Turystyki Dawid Lasek, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk, rektorzy Akademii Morskiej w Gdyni oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Relacje z mediami można uznać za kluczowe w rozwoju turystyki. Uznano, że stan tych relacji wymaga ciągłych dyskusji tak by uległ poprawie. Nowe technologie i rozwój mediów dają wiele nowych szans. Media społecznościowe, które były tematem wiodącym tegorocznej konferencji to wartość sama w sobie i należy je wykorzystywać, tyle że w sposób racjonalny i z zachowaniem odpowiednich zasad.

Konferencja organizowana jest wspólnie przez Darłowską Lokalną Organizację Turystyczną oraz Starostwo Powiatowe w Sławnie.

REGIONALBUS 2016

Już jedenasty raz mieszkańcy naszego powiatu mogli zwiedzać najciekawsze miejsca regionu w ramach REGIONALBUSA. Tym razem byliśmy w Zagrodzie Śledziowej, w Słupsku gdzie mogliśmy podziwiać miasto z wieży ratuszowej i oczywiście jedną z największych atrakcji naszego regionu, wystawę obrazów Witkacego. Podziwialiśmy również Srebrny Ołtarz Darłowski, który znajduje się w muzeum w Słupsku. Następnym przystankiem Regionalbusa była Krzynia i festiwal leśnych smaków. Wytrwale, w wielkiej gorączce wróciliśmy na teren naszego powiatu by wziąć udział w Łętowskich Wiankach, flagowej imprezie Gminy Sławno. zakończenie tradycyjnie odbyło się w Krupach, w Leonardia park rozrywki.
Inicjatorem wycieczki po regionie jest Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski, a organizatorem technicznym Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

UWAGA! Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies.

Brak zgody może oznaczać problemy z funkcjonalnością strony

Zrozumiałem