II edycja „Debaty Media, a Turystyka” zakończona ogromnym sukcesem.

debataW dniach 12–14 lipca 2013 roku już po raz drugi w Darłowie odbyła się „Debata Media, a Turystyka”. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego. przy współudziale Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. W debacie wzięli udział m. in. Elżbieta Wyrwicz z–ca Dyrektora Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Jacek Janowski z–ca Dyrektora Departamentu Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej,

Waldemar Miśko prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Zdzisław Pawlicki dyrektor Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz dr Wacław Idziak prekursor wsi tematycznych, a także przedstawiciele mediów ogólnopolskich, lokalnych, branżowych.Debata dotyczyła wpływu oraz roli jaką odgrywają w dzisiejszych czasach media na turystykę. Spotkanie przyczyniło się do powstania wielu ważnych wniosków, których uwzględnienie sprawi, że w przyszłości turystyka w Polsce będzie rozwijać się prężniej niż do tej pory. Opiekę naukową nad przedsięwzięciem sprawowali dr Tomasz Studzieniecki oraz dr Katarzyna Mysiak z Akademii Morskiej w Gdyni.

Sukcesem Debaty jest fakt, że przyszłoroczna impreza zmieni rangę na ogólnopolską z zaangażowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.