Starostwo Powiatowe w Sławnie

Dostępność strony

Szanowni Państwo!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby strony Starostwa Powiatowego w Sławnie były dostępne i bardziej użyteczne. W związku z tym dopasowaliśmy nasz serwis do obecnych standardów sieciowych. Dlatego miło poinformować nam Państwa, że witryna spełnia kryteria dostępności stron dla osób niepełnosprawnych obiętych standardem WCAG 2.0 w stopniu drugim (AA) oraz trzecim (AAA) oraz jest zgodna ze standardem HTML5. Ponadto działanie witryny zostało sprawdzone pod wieloma mniej lub bardziej znanymi przeglądarkami w tym pod przeglądarkami tekstowymi i tych które nie obsługują kaskadowych arkuszy styli (CSS).

Treść

Domyślna czcionka treści artykułów i menu witryny jest większa niż w przypadku innych witryn nie spałniających standardów WCAG 2.0. Treść nie jest justowana co ułatwia czytanie i jest podzielona na akapity i listy (uporządkowane i nieuporządkowane).

Obrazy i linki

Obrazy (galerie) na stronach zawierają atrybut "alt" pozwalający wyświetlać opis zawartości obrazu w przypadku jego braku a linki zawierają atrybut "title" opisujący treść obrazu. Obrazy są powiększane po kliknięciu na nie. Linki zawierają informacje o rozszerzeniu pliku i wielkości.

Nawigacja

Po stronie można się przemieszczać bez korzystania z myszki komputerowej. Wystarczy używać klawisza "Tab" (tabulator).

W popularnym systemie operacyjnym należy użyć skrótu klawiszowego Alt + Shift + 1 (Firefox) lub Alt + 1 + Enter (Internet Explorer wersja >8.0) do otwarcia strony głównej.

Dla dowolnego systemu operacyjnego:

  • otwarcie strony głównej: kombinacja klawiszy specyficzna dla systemu + 1

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji na temat klawiszy skrótów dla wybranych przeglądarek i systemów operacyjnych (strona w języku angielskim).

Przystosowanie dla urządzeń mobilnych

Witryna jest dostępna na urządzeniach przenośnych takich jak palmtopy, telefony komórkowe, tablety.

UWAGA! Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies.

Brak zgody może oznaczać problemy z funkcjonalnością strony

Zrozumiałem