Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 3710Z przez miejscowość Boleszewo

We wtorek 22 marca 2016 roku podpisano umowę z firmą "POL-DRÓG Drawsko Pomorskie" S.A. na przebudowę drogi powiatowej nr 3710Z przez miejscowość Boleszewo.

Przebudowa drogi obejmuje:

• wykonanie podbudowy na poszerzeniu jezdni,
  • wykonanie warstwy wyrównawczej z mieszanki kruszywa łamanego na całej szerokości jezdni,
  • wykonanie podbudowy z betonu asfaltowego na całej szerokości jezdni,
  • wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego na całej szerokości jezdni,
  • budowę chodników dla pieszych,
  • budowę zatok autobusowych,
  • przebudowę zjazdów do gruntów rolnych,
  • przebudowę zjazdów do posesji,
  • przebudowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi,
  • przebudowę istniejących przepustów drogowych,
  • przebudowę i budowę przepustów pod zjazdami,
  • budowę ścieków z elementów prefabrykowanych,
  • wykonanie poboczy utwardzonych,
  • odtworzenie i oczyszczenie rowów,
  • profilowanie poboczy, skarp i terenów zielonych wraz z humusowaniem i obsianiem trawą.

Całkowity koszt inwestycji to 4.613.820,33 zł. Przedsięwzięcie będzie realizowane w partnerstwie z Gminą Sławno. Powiat Sławieński uzyskał dofinansowanie ze środków budżetu Państwa z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.
Niebawem ruszą prace budowlane, których zakończenie planowane jest na koniec sierpnia 2016 roku.