Otwarcie drogi w Boleszewie

27 października 2016 r. Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski dokonał oficjalnego otwarcia drogi powiatowej w Boleszewie. W uroczystości wziął udział Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak.

Łączny koszt inwestycji przekroczył 4 mln. 660 tys. zł., był finansowana z budżetu Powiatu Sławieńskiego, budżetu Gminy Sławno oraz środków pozyskanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Za tę kwotę wybudowano drogę o długości ponad 6,3 km.

Starosta Sławieński podziękował za owocną współprace samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, dzięki której realizacja tak dużych inwestycji jest możliwa.

Przypomnijmy, że prace polegały na wykonaniu: robót przygotowawczych i rozbiórkowych, robót ziemnych, robót krawężnikowych, podbudowy, nawierzchni jezdni, zjazdów bitumicznych nowych, zjazdów bitumicznych istniejących, zjazdów z kostki betonowej, 2 skrzyżowań, zatok autobusowych, chodnika, oznakowania, odwodnienia, rowów odwadniających, poboczy utwardzonych, poboczy gruntowych i skrap, regulacji armatury oraz przełożeniu nawierzchni. Wykonawcą robót była firma "POL-DRÓG Drawsko Pomorskie" S.A. Aktualnie wzdłuż drogi prowadzone są nasadzenia nowych drzew.