23 maja 2019 r. w Zespole Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Magdalena Zarębska – Kulesza, która ufundowała główne nagrody indywidualne oraz Starosta Sławieński, Wojciech Wiśniowski, fundator nagród dla zwycięskich szkół oraz pozostałych nagród indywidualnych.

Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych, propagowanie walorów przyrodniczych naszego regionu oraz uwrażliwienie młodzieży na aktualne problemy ochrony środowiska. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: dla gimnazjów oraz szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 23 uczniów szkół podstawowych oraz 24 gimnazjalistów z 13 placówek Powiatu Sławieńskiego.

Nagrody w imieniu Pani Kurator wręczył Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty - Bogusław Ogorzałek, natomiast w imieniu Starosty Sławieńskiego – Wicestarosta, Andrzej Protasewicz.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców.

Tytuł „NajEkoSzkoły Powiatu Sławieńskiego” w kategorii szkół podstawowych otrzymała Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie. Natomiast w kategorii gimnazjów tytuł ten przypadł Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku.

W rywalizacji indywidualnej przyznano następujące nagrody:

1. a) w kategorii szkół podstawowych:
  • I miejsce: Mieszko Mielniczek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie
  • II miejsce: Norbert Stonoga ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Jeżyczkach
  • III miejsce: Barbara Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej we Wrześnicy
  1. b) w kategorii gimnazjów:
  • I miejsce: Anna Paczkowska z Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Sławnie
  • II miejsce: Aleksander Sekulski ze Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Sławsku oraz Julia Dąbska ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Słowinie
  • III miejsce: Dawid Terefenko ze Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Sławsku, Aleksandra Dydyna ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy oraz Zuzanna Koźlińska ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu

Organizator, Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego, serdecznie gratuluje wszystkim laureatom oraz dziękuje sponsorom za okazaną pomoc i wsparcie.