POWIAT SŁAWIEŃSKI W CZOŁÓWCE KRAJOWEJ!

Wspaniała, pierwsza wiadomość 2015 r.
Wg najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, Powiat Sławieński znalazł się na dziesiątym  miejscu w kraju pod względem udzielonych noclegów. Wśród powiatów położonych nad morzem Powiat Sławieński z Darłowem, Jarosławcem, Dąbkami zajmuje miejsce czwarte, wyprzedzając tym samym powiaty sąsiedzkie, koszaliński z Mielnem oraz Słupski z Ustką.
W klasyfikacji ogólnej do której wliczane są takie miasta jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk nasz powiat zajmuje piętnaste  miejsce w kraju, a w regionie nadmorskim miejsce szóste.
Tak wysokie notowania świadczą o tym, że turystyka w Powiecie Sławieńskim rozwija się bardzo dynamicznie i stanowi coraz ważniejszą dziedzinę gospodarki tego regionu.