Narodowy Dzień Niepodległości w Powiecie Sławieńskim

11 listopada 2016 roku w Powiecie Sławieńskim obchodzona była 98. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W oficjalnych obchodach w Sławnie i Darłowie udział wzięli przedstawiciele Zarządu oraz Rady Powiatu Sławieńskiego.

Uroczystości w Sławnie rozpoczęły się o godzinie 9:00 Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie w przemarszu przy dźwiękach orkiestry korowód złożony z pocztów sztandarowych, kompanii reprezentacyjnych, delegacji władz samorządowych, organizacji, zakładów pracy oraz mieszkańców Powiatu udał się na cmentarz komunalny. Tam pod Pomnikiem Poległych Żołnierzy odczytany został Apel Poległych oraz złożono wiązanki kwiatów i zniczy.