Nowy sprzęt w Szpitalu

Starostwo Powiatowe w Sławnie przekazało Szpitalowi Powiatowemu nowy specjalistyczny sprzęt do zabiegów fizjoterapeutycznych.  Oddział Reumatologii i Rehabilitacji wzbogacił się o nowe aparaty terapeutyczne wykorzystujące ultradźwięki, promieniowanie laserowe oraz przepływy prądu. Zakupione zostało także urządzenie do ćwiczeń biernych oraz czynno-oporowych.

- W zeszłym roku przy zakupie aparatu RTG informowaliśmy, że będziemy wyposażać Szpital także w inne urządzenia – mówi Wojciech Wiśniowski, Starosta Sławieński – Od zeszłego tygodnia w Sławieńskim Szpitalu funkcjonują nowe i nowoczesne aparaty fizjoterapeutyczne, które zastąpiły stary i wysłużony sprzęt.  Kupiliśmy również urządzenie do wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych, umożliwiające  rehabilitację stawu nadgarstkowego. Łączna wartość czterech zakupionych przez Starostwo Sławieńskie urządzeń to prawie 35 tyś. złotych – dodaje Starosta.

Siostry oddziałowe bardzo chwalą sobie nowe nabytki Szpitala. Podkreślają, że tylko jednego dnia z aparatów fizjoterapeutycznych potrafi korzysta nawet 100 osób (przeważnie jest to około 30 pacjentów z oddziału oraz 60 osób spoza). Stare aparaty były już wiekowe, większość miała ponad 30 lat. Przy takim natężeniu pracy ledwo funkcjonowały i coraz częściej zawodziły. Nowy sprzęt jest nowoczesny i wygodny w obsłudze, zarówno dla pracowników jak i osób, na których wykonywane są zabiegi.

Specyfikacja zakupionego sprzętu:
Aparat do laseroterapii PhysioGo  400C z dodatkowym wyposażeniem w postaci aplikatora skanującego oraz sondy IR to wielofunkcyjne urządzenie terapeutyczne działające w sposób nieinwazyjny. Wykorzystuje promień świetlny o odpowiednim natężeniu i skupieniu.
Aparat do elektroterapii PhysioGo 100A wyposażony między innymi w 2 zegary zabiegowe i 7-calowy wyświetlacz LCD z panelem dotykowym. Aparat umożliwia sprzężoną 4-polową elektroterapię u jednego pacjenta lub prowadzenie niezależnej 2-polowej terapii u dwóch pacjentów jednocześnie. Posiada bazę 69 zdefiniowanych programów zabiegowych oraz możliwość wprowadzenia w pamięci aparatu 50 własnych programów zabiegowych, a także tworzenia statystyk przeprowadzonych zabiegów.
 Aparat do ultradźwięków PhysioGo 200A z głowicą Gs-4 cm2/1 3,5 Mhz oraz dodatkową głowicą do terapii ultradźwiękowej GS-1 cm2/1 wyposażony w 7-calowy wyświetlacz LCD posiada bogatą rozbudowaną bazę programów zabiegowych oraz prowadzenie statystyk przeprowadzonych zabiegów. Dwa rodzaje głowic umożliwiają różne emisje ultradźwięków w formie mikromasażu.
Urządzenie do rehabilitacji stawu nadgarstkowego Pictor umożliwia wykonywanie ćwiczeń biernych oraz czynno-oporowych w obrębie stawu nadgarstkowego, a także ćwiczeń biernych ruchów obrotowych przedramienia. Specyfika urządzenia pozwala na odciążenie rehabilitanta przy pracy, który dzięki temu jednocześnie może poświęcić czas kilku pacjentom.