Rentgen i elektrokardiograf jeszcze w listopadzie

Już niebawem w Szpital Powiatowym w Sławnie będzie pracował nowy aparat RTG.
Umowę zakupu sprzętu za ponad 240 tysięcy złotych Zarząd Powiatu podpisze tuż po Wszystkich Świętych. Firma Medical Market, która wygrała przetarg,  na dostarczenie urządzenia ma 4 tygodnie. Oprócz dostawy do Sławna firma zajmie się również podłączeniem aparatury oraz przeszkoleniem pracowników z zakresu obsługi.
- Cieszę się, że w Szpitalu pojawi się wyczekiwany, nowoczesny aparat RTG – mówi Starosta Wojciech Wiśniowski – Nie poprzestajemy jednak na tym. W najbliższym czasie zakupimy dla szpitala kolejne urządzenia.

Planowany jest zakup m. in. nowego aparatu USG, laparoskopu z torem wizyjnym oraz słupka artroskopowego. Powiat wyposaży także oddział chirurgiczno-ortopedyczny w nowy aparat EKG oraz pakiet narzędzi za ponad 50 tysięcy złotych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania tego oddziału.
Aktualnie w placówce rozpoczęły się prace przygotowawcze pomieszczenia, w którym zainstalowany zostanie nowy rentgen. Trwa również sporządzanie dokumentacji technicznej niezbędnej do remontu oddziału położniczego, który zacznie się w 2017 roku.