Powiatowy Dzień Strażaka

Obchody Dnia Strażaka w powiecie sławieńskim odbyły się 24 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Sławnie Pawła Faryna w uroczystościach udział brali m. in. zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Staśkiewicz, Prezes Zarządu Powiatu Związku OSP RP Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski, Sekretarz Zarządu Powiatu Związku OSP RP oraz Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP Bogusław Stefanowski, przedstawiciele samorządu terytorialnego, instytucji i oświaty, prezesi spółek miejskich, komendanci w stanie spoczynku. W trakcie uroczystości wręczono awanse i odznaczenia.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie odznaczona została Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa. Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski oprócz uhonorowania strażaków wręczył także nagrodę Klaudii Musiał z młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP w Sławsku, która reprezentując powiat sławieński na szczeblu wojewódzkim zajęła pierwsze miejsce i tym samym awansowała do etapu ogólnopolskiego. Pod koniec uroczystości mł. bryg. Krzysztof Pietruszka na ręce Sekretarza Powiatu Sebastiana Derenia złożył podziękowania za współpracę podczas obejmowania stanowiska komendanta powiatowego.

fot. R. Pietrasz