I Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

23 kwietnia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Starosty Sławieńskiego. Do konkursu przystąpiła młodzież z ośmiu szkół gimnazjalnych i podstawowych z całego powiatu.

Najlepsza okazała się Wiktoria Bętkowska ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu (nagroda Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty). II miejsce zajął Jakub Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej w Starym Jarosławiu, a III miejsce - Julia Pitus z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie. Tytuł "NajEkoSzkoła Powiatu Sławieńskiego" (nagroda Starosty Sławieńskiego) trafił do Szkoły Podstawowej w Jarosławcu.
Tematem przewodnim pytań konkursowych była ochrona przyrody w Polsce, a w szczególności w województwie zachodniopomorskim i powiecie sławieńskim. Uczestnicy walczyli indywidualnie oraz zdobywali punkty dla swojej szkoły. W oczekiwaniu na wyniki wysłuchali krótkich wykładów "Ekologia z przymrużeniem oka", prowadzonych przez nauczycieli sławieńskiego liceum oraz uczestniczyli z licealistami w zajęciach koła przyrodniczego. Dla najlepszych nagrody ufundowali Starostwo Powiatowe w Sławnie, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, WiK Sławno i MPGKiM Sławno.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, opiekunom za przygotowanie młodzieży do konkursu, sponsorom za nagrody rzeczowe.