Via Vitae - konkurs na najlepsze filmy

Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze filmy zrealizowane przez szkoły z powiatu sławieńskiego. Obrazy mówiące o tym, jak unikać ryzykownych zachowań, będą pokazywane podczas spotkań z młodzieżą w ramach programu Via Vitae.

Via Vitae to autorski program profilaktyczny realizowany przez Komendę Powiatową Policji w Sławnie pod patronatem Starosty Sławieńskiego. Adresowany jest do młodzieży z terenu powiatu. Jej celem jest promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa, przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym, podnoszenie świadomości prawnej wśród młodzieży. Idea projektu polega tym, aby o zagrożeniach i sposobach ich unikania opowiadali młodzieży ich rówieśnicy, posługując się językiem i przekazem, których sami używają na co dzień. Materiały zebrane w projekcie zostaną wykorzystane do prowadzenia z młodzieżą zajęć profilaktyczno- wychowawczych.

Na konkurs wpłynęło 20 prac filmowych. Komisja wybrała 3 najlepsze.

- Obrady były burzliwe, mieliśmy duży problem z wyborem 3 najlepszych filmów, gdyż więcej z nich zasługiwało na to, aby znaleźć się na podium – podkreśla Komendant Powiatowy Policji w Sławnie mł. insp. Grzegorz Śrek, który prowadził obrady komisji.

Komisja przyznała też dwa wyróżnienia dla najlepszego aktora oraz dla najlepszego montażu i reżyserii. Wyniki zostaną ogłoszone na gali 7 czerwca w Sławieńskim Domu Kultury o godzinie 11:00.