JUWENALIA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU POWIATU SŁAWIEŃSKIEGO 2018

Zespół Szkół Morskich w Darłowie w minioną sobotę, na jeden dzień przekształcił się w uniwersytet … Uniwersytet Trzeciego Wieku. To tam odbyły się już trzeci raz tegoroczne Juwenalia.
Uroczystości rozpoczęły się na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, gdzie Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski przekazał Słuchaczom klucz do powiatu, a Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz klucze do miasta. Król Eryk I Pomorski oddając swe królestwo przeprowadził barwny korowód na miejsce zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych. Wielka radość, wspaniała zabawa i atmosfera towarzyszyły przez cały dzień nie tylko uczestnikom, ale również obserwującym mieszkańcom i turystom.
Nie ma na starość lepszego leku jak Uniwersytet Trzeciego Wieku!!