Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary zbrodni komunistycznych

Tablicę upamiętniającą ofiary zbrodni komunistycznych odsłonięto podczas wczorajszej mszy świętej w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Darłówku. Poświęcenie tablicy to element obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości udział wziął m.in. starosta sławieński Wojciech Wiśniowski, Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, mieszkańcy Darłówka, Darłowa, a także liczni turyści, którzy wypoczywają w naszym regionie.
Inicjatorami upamiętnienia ofiar są wolontariusze biorący udział w pracach poszukiwawczych szczątek ofiar komunizmu na terenie Kwatery „Ł” na warszawskich Powązkach. Uroczystą mszę w intencji ofiar zbrodni komunistycznych organizowali Franciszkanie z Darłówka.