Mieszkańcy Powiatu Sławieńskiego, zawiadamiam, że XLIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Sławnie odbędzie się w dniu 26 października 2023r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sławnie przy ul. Sempołowskiej 2a.

Proponowany porządek obrad:
1. Sprawy organizacyjne:
a. otwarcie Sesji i stwierdzenie quorum.
2. Interpelacje i zapytania Radnych.
3. Przyjęcie sprawozdania z wykonania rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Sławnie za okres 6 miesięcy 2023 roku. (druk nr 1)
4. Przyjęcie informacji Przewodniczącego Rady Powiatu w Sławnie z dokonanej analizy oświadczeń majątkowych radnych za 2022r. (druk nr 2)
5. Przyjęcie informacji Starosty Sławieńskiego z dokonanej analizy oświadczeń majątkowych za 2022r (druk nr 3).
6. Przyjęcie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Sławieńskiego za rok 2022/2023 (druk nr 4 )
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sławieńskiego na lata 2023-2032 (druk nr 5).
8. Podjęcie uchwały sprawie zmian w budżecie Powiatu na 2023r ( druk nr 6).
9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia linii komunikacyjnych jako linii użyteczności publicznej w zakresie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Powiat Sławieński (druk nr 7).
10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia linii komunikacyjnych jako linii użyteczności publicznej w zakresie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Powiat Sławieński (druk nr 8).
11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXI/VI/274/22 Rady Powiat w Sławnie z dnia 1 lipca 2022r. w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli (druk nr 9).
12. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Zespołu Szkół Morskich w Darłowie (druk nr 10).
13. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia ,,Programu współpracy Powiatu Sławieńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie'' na 2024 r. (druk nr 11).
14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XLII/VI/352/23 Rady Powiatu w Sławnie z dnia 31 sierpnia 2023 r. w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazywane przez Prezesa Zarządu Funduszu na wyodrębniony rachunek bankowy - wg algorytmu w 2023r.( druk nr 12).
15. Podjęcie uchwały zmieniającą uchwałę w sprawie zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla niektórych nauczycieli oraz obniżania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli (druk nr 13).
16. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu (druk nr 14).
17. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
18. Wnioski i oświadczenia radnych.
19. Zamknięcie sesji.

Tomasz Bobin