Mieszkańcy Powiatu Sławieńskiego, zapraszam na XLV Sesję Rady Powiatu w Sławnie, która odbędzie się w dniu 29 lutego 2024r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sławnie przy ul. Sempołowskiej 2a.

Proponowany porządek obrad:
1.Sprawy organizacyjne:
a. otwarcie Sesji i stwierdzenie quorum,
b. przyjęcie protokołu z XLIV Sesji Rady Powiatu w Sławnie z dnia 22 grudnia 2023r.
2.Trybuna obywatelska.
3.Interpelacje i zapytania Radnych.
4.Przyjęcie sprawozdania Zarządu Powiatu z wykonania uchwał Rady Powiatu w Sławnie z XLIV Sesji Rady Powiatu w Sławnie z dnia 22 grudnia 2023r. (druk nr 1).
5.Przyjęcie sprawozdania Przewodniczącego Zarządu Powiatu w Sławnie z działań Zarządu Powiatu podejmowanych w okresie pomiędzy sesjami Rady Powiatu w Sławnie. (druk nr 2)
6.Przyjęcie sprawozdania z działalności Komendy Powiatowej Policji w Sławnie oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu sławieńskiego w 2023r.( druk nr 3).
7.Przyjęcie informacji o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej w aspekcie działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie za rok 2023 (druk nr 4).
8.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sławieńskiego na lata 2024-2032 (druk nr 5)
9.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu na 2024r. (druk nr 6).
10.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania Starosty Sławieńskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2023 rok. (druk nr 7)
11.Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdań Komisji Stałych Rady Powiatu w Sławnie z działalności za 2023r. (druk nr 8)
12.Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy Komisji Stałych Rady Powiatu w Sławnie na 2024r. (druk nr 9)
13.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w szkołach prowadzonych przez Powiat Sławieński za 2023r. (druk nr 10)
14.Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazywane przez Prezesa Zarządu Funduszu na wyodrębniony rachunek bankowy-wg algorytmu w 2024r. ( druk nr 11)
15.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie w formie darowizny nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Sławieńskiego na rzecz Gminy Sławno. (druk nr 12)
16.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy. (druk nr 13)
17.Podjęcie uchwały w sprawie powołania Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Sławnie. ( druk nr 14)
18.Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Strategii Rozwoju Powiatu Sławieńskiego do roku 2030. (druk nr 15)
19.Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
20.Wnioski i oświadczenia radnych.
21.Zamknięcie sesji.

Przewodniczący Rady