Dnia 08.06.2019r. już po raz XVII przy pięknej pogodzie odbył się Europejski Festyn „Dzieci-Dzieciom” organizowany przez Dom Dziecka im. J.Korczaka w Darłowie we współpracy z  fundacją „Uśmiech Dziecka”. Festyn uroczyście  otworzyli Pan Wojciech  Wiśniowski – starosta Powiatu Sławieńskiego, Pani Urszula Jarzębska Dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Darłowie.

Na scenie można było podziwiać talenty artystyczne, taneczne, wokalne, dzieci i młodzieży m.in. Companii Baletowej z Polic, formacji tanecznej „REVOLTADE” działającej przy Darłowskim Ośrodku Kultury.  Ponadto uczestnicy festynu brali udział w grach i konkurencjach sportowych. Można też było sprawdzić swoje umiejętności plastyczne i garncarskie. Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszył się wóz strażacki , zjeżdżalnia oraz  wata cukrowa.
Gościem specjalnym festynu był aktor teatralny i filmowy Piotr Nerlewski. Była to okazja do pamiątkowego zdjęcia, autografu i chwili rozmowy z aktorem.
Każdy mógł posilić się pyszną grochówką, kiełbaską z grilla, hot-dogiem,  pysznymi, domowymi wypiekami oraz napojami i lodami.
Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. W tym roku 4 uczestników festynu zostało szczęśliwymi posiadaczami rowerów.
Uczestnicy festynu przybyli licznie całymi rodzinami, co czyniło wyjątkową atmosferę. Pogoda dopisała a  dobry humor nie opuszczał nikogo.
Organizatorzy pięknie dziękują wszystkim którzy przyczynili się do organizacji i uatrakcyjnienia XVII Festynu „Dzieci-Dzieciom”
Do zobaczenia za rok!!!