Starostwo Powiatowe w Sławnie

Minister Dawid Lasek i Robert Biedroń na konferencji Media a Turystyka.

V edycja konferencji – debaty Media a Turystyka przeszła do historii. Debata poświęcona jest relacjom turystyki z mediami. W tegorocznej debacie po raz pierwszy, uczestniczył minister odpowiedzialny za turystykę, wiceminister Sportu i Turystyki , Dawid Lasek. W sali terminala pasażerskiego w Darłówku zgromadzili się przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego na czele ze Starostą Sławieńskim Wojciechem Wiśniowskim, współorganizatorem konferencji, prezydentem Miasta Słupska Robertem Biedroniem, Polskiej Organizacji Turystycznej – Jackiem Janowskim, Pomorskiej i Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, lokalnych organizacji turystycznych, organizacji pozarządowych, świata nauki oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych, a także obiektów turystycznych.
Patronat nad tegoroczną edycją debaty sprawowali: Wiceminister Sportu i Turystyki Dawid Lasek, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk, rektorzy Akademii Morskiej w Gdyni oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Relacje z mediami można uznać za kluczowe w rozwoju turystyki. Uznano, że stan tych relacji wymaga ciągłych dyskusji tak by uległ poprawie. Nowe technologie i rozwój mediów dają wiele nowych szans. Media społecznościowe, które były tematem wiodącym tegorocznej konferencji to wartość sama w sobie i należy je wykorzystywać, tyle że w sposób racjonalny i z zachowaniem odpowiednich zasad.

Konferencja organizowana jest wspólnie przez Darłowską Lokalną Organizację Turystyczną oraz Starostwo Powiatowe w Sławnie.

Informacje o powiecie

herbPowiat Sławieński leży w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego na tzw. Wysoczyźnie Sławieńskiej, która jest częścią Równiny Słupskiej. Obejmuje swoimi granicami odcinek 44 kilometrów wybrzeża Bałtyku. Przez powiat przebiega międzynarodowa droga E-28 Berlin – Kaliningrad (krajowa nr 6) oraz linia kolejowa łącząca Szczecin z Gdańskiem. W skład Powiatu Sławieńskiego wchodzi sześć gmin: gmina miejska Sławno, gmina miejska Darłowo oraz gminy wiejskie: Sławno, Darłowo, Postomino i Malechowo. Powiat leży na pograniczu województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, pomiędzy powiatami koszalińskim i słupskim. Koszalin i Słupsk, dawne miasta wojewódzkie, są głównymi ośrodkami miejskimi regionu Pomorza Środkowego.

mapa powiatu

Położenie Powiatu Sławieńskiego na mapie Województwa Zachodniopomorskiego

Powiat Sławieński zajmuje powierzchnię 1.043 km² i jest tym samym 11 pod względem wielkości powiatem w województwie zachodniopomorskim. Na Powiat Sławieński składa się 6 gmin: Miasto Sławno, Miasto Darłowo, Gmina Sławno, Gmina Darłowo, Gmina Malechowo, Gmina Postomino. W Powiecie są 2 miasta, 101 sołectw oraz 155 miejscowości wiejskich.

Dane statystyczne
LPGMINA, MIASTOPOWIERZCHNIA W KM²% POWIERZCHNI POWIATU
1. Gmina Sławno 284 27,2
2. Gmina Darłowo 269 25,8
3. Gmina Malechowo 227 21,8
4. Gmina Postomino 227 21,8
5. Miasto Darłowo 20 1,9
6. Miasto Sławno 16 1,5
  RAZEM 1 043 km2 100%

Źródło: Rocznik Statystyczny Województwa Zachodniopomorskiego 2008

Ludność Powiatu Sławieńskiego (według stanu na dzień 31.12.2008 r.) liczyła 57 390 mieszkańców, co stanowiło 3,4% ogólnej liczby mieszkańców województwa zachodniopomorskiego (1 694 178 osób) oraz 0,15% mieszkańców kraju (38 157 000 osób).

UWAGA! Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies.

Brak zgody może oznaczać problemy z funkcjonalnością strony

Zrozumiałem