Minister Dawid Lasek i Robert Biedroń na konferencji Media a Turystyka.

V edycja konferencji – debaty Media a Turystyka przeszła do historii. Debata poświęcona jest relacjom turystyki z mediami. W tegorocznej debacie po raz pierwszy, uczestniczył minister odpowiedzialny za turystykę, wiceminister Sportu i Turystyki , Dawid Lasek. W sali terminala pasażerskiego w Darłówku zgromadzili się przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego na czele ze Starostą Sławieńskim Wojciechem Wiśniowskim, współorganizatorem konferencji, prezydentem Miasta Słupska Robertem Biedroniem, Polskiej Organizacji Turystycznej – Jackiem Janowskim, Pomorskiej i Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, lokalnych organizacji turystycznych, organizacji pozarządowych, świata nauki oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych, a także obiektów turystycznych.
Patronat nad tegoroczną edycją debaty sprawowali: Wiceminister Sportu i Turystyki Dawid Lasek, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk, rektorzy Akademii Morskiej w Gdyni oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Relacje z mediami można uznać za kluczowe w rozwoju turystyki. Uznano, że stan tych relacji wymaga ciągłych dyskusji tak by uległ poprawie. Nowe technologie i rozwój mediów dają wiele nowych szans. Media społecznościowe, które były tematem wiodącym tegorocznej konferencji to wartość sama w sobie i należy je wykorzystywać, tyle że w sposób racjonalny i z zachowaniem odpowiednich zasad.

Konferencja organizowana jest wspólnie przez Darłowską Lokalną Organizację Turystyczną oraz Starostwo Powiatowe w Sławnie.