Starostwo Powiatowe w Sławnie

Kontrakt Samorządowy

W związku z nowym podejściem do finansowania projektów w ramach funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, powiat sławieński przystąpił do opracowania Kontraktu Samorządowego (KS). Rozwiązania przyjęte w KS przewidują zwiększenie efektywności i skuteczności wydatkowania środków publicznych dzięki idei współkształtowania i koordynowania działań jednostek samorządu terytorialnego z innymi partnerami, w szczególności z przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi.

Kontrakt Samorządowy integrował będzie wszystkie projekty planowane do realizacji przez przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego w nowej perspektywie finansowej. Zgodnie z założeniami do Kontraktu Samorządowego, projekty przedsiębiorców i organizacji pozarządowych wskazane jako komplementarne do projektów jednostek samorządu terytorialnego będą dodatkowo premiowane w procedurze konkursowej wyboru projektów do finansowania.

W związku z tym, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach w ramach, których:

Na stronach internetowych miast i gmin powiatu sławieńskiego i starostwa powiatowego udostępnione zostały ankiety, służące do zidentyfikowania Państwa potrzeb i proponowanych do realizacji projektów.

Zwracamy się z prośbą o jak najbardziej szczegółowe wypełnienie ankiet. Bardzo prosimy o wskazanie istotnych dla Państwa inwestycji do realizacji przez samorządy np. budowy drogi, infrastruktury mogącej ułatwić Państwu prowadzenie działalności, czy też, w jaki sposób samorząd może dostosować szkolnictwo, by spełnić potrzeby kadrowe Państwa przedsiębiorstwa.

W przypadku jakichkolwiek problemów z wypełnieniem ankiet zachęcamy do przesyłania zapytań na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do firmy CRP Konsulting. Firma CRP Konsulting w sprawie zapytań kontaktować się będzie z Państwem telefonicznie lub drogą mailową. Wszystkie niejasności będą również objaśniana podczas konsultacji w poszczególnych gminach.

Podczas prac nad Kontraktem Samorządowym odbędą się konsultacje w sprawie pozyskania środków pomocowych. Spotkania dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych w poszczególnych gminach powiatu odbędą się w następujących terminach:

  • 14 marca, teren Miasta i Gminy Sławno. Spotkanie odbędzie się w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławnie przy ul. M.C.Skłodowskiej 9. Spotkanie dla przedsiębiorców będzie miało miejsce o godzinie 12.00. Spotkanie z organizacjami pozarządowymi przewidziane zostało na godzinę 14.00.
  • 18 marca Miasto i Gmina Darłowo. Spotkanie dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych z terenu miasta i gminy Darłowo odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Darłowa przy Placu Tadeusza Kościuszki 9, o godzinie 11.30.
  • 19 marca o godz. 14.00 będzie miało miejsce spotkanie dla przedsiębiorców i organizacji z Gminy Malechowo. Odbędzie się ono w sali posiedzeń Urzędu Gminy, Malechowo 22A.19 marca godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowychw sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Postominie, Postomino 30.

Zgodnie z przewidzianym harmonogramem prac konsultacje jak również prace nad Kontraktem Samorządowym trwać będą do 4 kwietnia br.

Koordynatorem Działań nad Kontraktem Samorządowym jest Wicestarosta Powiatu Sławieńskiego Andrzej Protasewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W każdej z jednostek organizacyjnych wyznaczona została osoba odpowiedzialna za koordynowanie prac nad projektami. Dla poszczególnych miast i gmin będą to:

Małgorzata Leśniewska – Miasto Sławno – tel. 59 810 79 71

Artur Ciróg - Gmina Sławno – tel. 59 810 75 26

Katarzyna Banasik – Gmina Postomino, tel. 59 846 44 39

Natalia Kaczmarska – tel. Gmina Malechowo, tel. 94 314 05 74

Sławomir Herman- Miasto Darłowo, tel. 94 314 22 23/ wew. 233

Karolina Wojciechowska - Gmina Darłowo, tel. 94 34 46 301/ wew. 335

Przygotowaniem Kontraktu Samorządowego zarządza firma CRP Konsulting, Mariusz Ryndziewicz, Tel. 516-128-307, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DO POBRANIA:

FORMULARZ PROJEKTOWY DLA PRZEDSIĘBIORCÓWFORMULARZ PROJEKTOWY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

FORMULARZ PROJEKTOWY DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

FORMULARZ PROJEKTOWY DLA GMIN POWIATU SŁAWIEŃSKIEGOFORMULARZ PROJEKTOWY DLA GMIN POWIATU SŁAWIEŃSKIEGO

UWAGA! Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies.

Brak zgody może oznaczać problemy z funkcjonalnością strony

Zrozumiałem