Starostwo Powiatowe w Sławnie

Zaproszenie na prelekcję Marcina Ozgi

Zamek Książąt Pomorskich - Muzeum w Darłowie zaprasza na prelekcję Marcina Ozgi (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej, IPN Szczecin)
Uroczystości Milenium Chrztu Polski w Diecezji Gorzowskiej 1966-1967

Prelekcja odbędzie się 24 listopada 2016 r., godz. 12.00, wstęp bezpłatny

Pod patronatem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego

Pobierz plakat Uroczystości Milenium Chrztu Polski w Diecezji Gorzowskiej 1966 - 1967, plik z rozszerzeniem JPG o wielkości 307KB, nowe okno

Powrót nad Odrę i Bałtyk - wernisaż

Dnia 27 czerwca 2016 r., o godz. 17.00 Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – Muzeum w Darłowie zaprasza na wernisaż wystawy plakatów ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie "Powrót nad Odrę i Bałtyk". Wystawa pod patronatem starosty sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego trwać będzie do 16 września 2016 r. Wstęp na wystawę bezpłatny. Prezentowane plakaty, będące w posiadaniu warszawskiej placówki, stanowią cenny lecz stosunkowo mało znany zbiór wśród miejscowych odbiorców. Istotne są także z uwagi na twórców. Ich autorami są artyści tej miary, jak chociażby legendarny satyryk, karykaturzysta i dyrektor muzeum w jednej osobie - Eryk Lipiński.
Ważny jest także historyczno - rocznicowy kontekst wystawy oraz tematyka większości plakatów. Nawiązują bowiem do kolejnej rocznicy zakończenia II wojny światowej, zagospodarowania nowych ziem polskich po Odrę i Bałtyk, jak również do przesiedlenia milionów ludzi, zza Buga czy Wileńszczyzny, którzy entuzjastycznie najpierw tworzyli na tych terenach zręby nowego ładu, aby później utrwalać obecność Polski na ziemiach Zachodnich i Północnych.

Pobierz plakat z wystawy w formacie .jpg, rozmiar 67 kB, nowe okno.

UWAGA! Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies.

Brak zgody może oznaczać problemy z funkcjonalnością strony

Zrozumiałem