Powiat Sławieński realizując projekty w programie PFRON pod nazwą „Wyrównywanie Różnic Między Regionami III - obszar D” pozyskał środki pozabudżetowe na łączną kwotę 451.515,00 zł na zakup dwóch autobusów i dwóch busów na potrzeby placówek oświatowych oraz placówek opiekuńczo - wychowawczych funkcjonujących na terenie Powiatu.
W dniu 15.10.2018 r. Starosta Sławieński Pan Wojciech Wiśniowski uroczyście odebrał bus zakupiony dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Darłowie, natomiast dnia 16.10.2018 r. Przewodniczący Rady Powiatu w Sławnie Pan Andrzej Protasewicz wraz z Panią Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Agatą Witkowską oficjalnie odebrali autobus zakupiony dla Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie oraz bus z przeznaczeniem na potrzeby Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Sławnie.