Uroczystości jubileuszu 20 - lecia Powiatu Sławieńskiego zorganizowane w ramach sesji Rady Powiatu odbyły się w historycznej sali obecnego ratusza miejskiego w Sławnie. Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Tomasza Bobina oraz Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego przybyli radni powiatowi obecnej oraz wszystkich minionych kadencji, włodarze gmin Arkadiusz KlimowiczRadosław GłażewskiRadosław Nowakowski oraz wiele osób związanych z samorządem powiatowym. Powiat Sławieński w obecnym kształcie powstał w wyniku reformy administracyjnej w 1999 r. Wybory do samorządu powiatowego odbyły się w 1998 roku, a od stycznia 1999 roku Powiat Sławieński zaczął funkcjonować na mapie administracyjnej Polski. Pierwszym starostą został Henryk Lompert. Podczas uroczystej sesji wręczono wyróżnienia "ZASŁUŻONY DLA POWIATU SŁAWIEŃSKIEGO", a trzymali je Jan Sroka ze Sławna i Leszek Walkiewicz z Darłowa. Oboje nagrodzeni dużą część swojego życia poświęcili pracy na rzecz Powiatu Sławieńskiego i jego historii.