Powiatowy Urząd Pracy w Sławnie informuje, iż w okresie od 02.09.2024r. do 30.06.2026r. będzie realizował projekt konkurencyjny pn. Voucher Zatrudnieniowy. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego (FEPZ 2021-2027), Priorytet 6 Fundusze Europejskie na rzecz aktywnego Pomorza Zachodniego, Działanie 6.3 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy, w tym znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, typ 1a. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do zatrudnienia dla klientów Powiatowego Urzędu Pracy w Sławnie poprzez przyznanie Vouchera Zatrudnieniowego dla pracodawcy. Dzięki projektowi 25 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP  zostanie objętych wsparciem, a głównym rezultatem będzie podjęcie pracy po opuszczeniu programu. Wartość projektu: 1 488 000,00 zł, w tym wkład Funduszy Europejskich: 1 248 000,00 zł. Wkład własny: 240 000,00 zł. Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP, w tym znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy:
a) osób w wieku 18-29 lat,
b) osób w wieku 55 lat i więcej,
c) osób długotrwale bezrobotnych (tj. zarejestrowanych w PUP łącznie przez okres 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych),
d) kobiet,
e) osób o niskich kwalifikacjach (tj. nie posiadających wykształcenia policealnego, pomaturalnego i/lub wyższego),
f) osób z niepełnosprawnościami.
Forma wsparcia:
Pracodawcy otrzymają narzędzie ułatwiające proces zatrudnienia i tworzenia stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej zamieszkującej powiat sławieński w postaci Vouchera Zatrudnieniowego w wysokości 40 000,00 zł. Warunkiem otrzymania wsparcia jest zatrudnienie osoby bezrobotnej przez okres minimum 12 miesięcy na podstawie umowy o prace w pełnym wymiarze czasu pracy.

W ramach otrzymanego Vouchera Zatrudnieniowego pracodawca może wykorzystać środki na:
· szkolenia, które pracodawca samodzielnie dopasuje do potrzeb pracownika i wymagań jakie są niezbędne na danym stanowisku pracy (m.in. zmiany kwalifikacji, dostosowanie kwalifikacji, coaching);
· wynagrodzenie pracownika wraz z jego pochodnymi, premie, dodatki, nagrody funkcjonujące u pracodawcy - maksymalnie do 70% wartości Vouchera;
· mobilność zawodową - możliwość finansowania zwrotu środków za dojazd do pracy, dofinansowanie kosztów noclegów w przypadku zmiany miejsca zamieszkania;
· doposażenie stanowiska pracy lub np. zakupienia środka trwałego do firmy, niezbędnego do praktycznego przygotowania stanowiska pracy dla nowo zatrudnianej osoby. W przypadku zakupu środka transportu maksymalna wysokość dofinansowania nie może przekroczyć kwoty 10 000 zł;
· finansowanie badań wstępnych, okresowych i kontrolnych pracownika;
· finansowanie opieki nad dzieckiem pracownika/osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu;
· zakup odzieży roboczej i środków BHP;
· inne związane z podjęciem i utrzymaniem zatrudnienia na stanowisku pracy przez zatrudnioną osobę bezrobotną, po uprzednim uzgodnieniu i otrzymaniu akceptacji z PUP udzielającego wsparcia.
W ramach projektu Pracodawca może uzyskać maksymalnie dwa Vouchery zatrudnieniowe przy czym jeden Voucher może zostać przeznaczony na jedno stanowisko pracy. Grupę docelową projektu stanowi 25 osób bezrobotnych (13 kobiet i 12 mężczyzn). Rezultatem projektu będzie uzyskanie zatrudnienia przez 25 uczestników projektu. Szczegółowe informacje o realizowanym wsparciu można uzyskać:
- w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sławnie, ul. Sempołowskiej 2a, 76-100 Sławno: Centrum Aktywizacji Zawodowej (II piętro) tel. 59 810-72-91: pok. nr 90 (tel.59 810 02 02 oraz 59 810 02 01)
- w Filii PUP w Darłowie ul. Wieniawskiego 19c, 76-150 Darłowo, tel. 94 314-67-72: pok. nr 3 (tel.94 314 05 15)
- na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Sławnie http://slawno.praca.gov.pl/ oraz w mediach społecznościowych

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie