Piękne słońce okryło doroczną uroczystość Powiatowego Święta Plonów w Sławnie.
Na zaproszenie Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego zebrali się tradycyjnie w Sławnie mieszkańcy Powiatu Sławieńskiego by podziękować za tegoroczne plony. Po uroczystej mszy św. Starostowie dożynkowi Katarzyna Nieradka i Tomasz Lepper przekazali na ręce Wojciecha Wiśniowskiego chleb upieczony z mąki z tegorocznych zbiorów. Uroczystości towarzyszyły piękne wieńce dożynkowe oraz występy zespołów ludowych przybyłych na tę okoliczność z różnych zakątków naszego powiatu. W dożynkach udział wzięli przedstawiciele wszystkich gmin Powiatu Sławieńskiego na czele z Burmistrzem Sławna Krzysztofem Frankensteinem, Burmistrzem Darłowa Arkadiuszem Klimowiczem, Wójtami: Gminy Postomino Januszem Bojkowskim, Gminy Darłowo Radosławem Głażewskim, Gminy Malechowo Radosławem Nowakowskim.
Dla przypomnienia, Dożynki Powiatowe w Sławnie reaktywowane zostały po kilkudziesięciu latach i odbyły się już czwarty raz.