Starosta Wojciech Wiśniowski oraz Wicestarosta Andrzej Protasewicz odwiedzili w zeszłym tygodniu pracowników strajkujących w powiatowych placówkach oświatowych. Spotkali się z nauczycielami i pracownikami Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, Zespołu Szkół im. J. H. Dąbrowskiego w Sławnie, SOSW w Sławnie i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.  Wyrazili solidarność z nauczycielami.
Liczymy na to, że jak najszybciej dojdzie do porozumienia i nauczyciele będą mogli spokojnie wrócić do pracy na warunkach jakich oczekują. – mówi Starosta Wojciech Wiśniowski
Jako samorząd powiatowy odpowiedzialny za szkolnictwo ponadpodstawowe i specjalne, mamy na uwadze dobro uczniów, a także dobro nauczycieli. Monitorujemy na bieżąco sytuację w placówkach, jesteśmy w kontakcie z dyrektorami szkół i stroną związkową. Nie zostawimy naszych nauczycieli w tych trudnych chwilach bez wsparcia. Tylko konstruktywny dialog jest kluczem do rozwiązania tej niełatwej sytuacji – dodaje Wicestarosta Andrzej Protasewicz.