Od kilku dni działa już poradnia rehabilitacyjna w Darłowie uruchomiona przez Szpital Powiatowy w Sławnie jako jego filia. Mieści się ona w budynku przy ul Królowej Jadwigi w pomieszczeniach po dawnej przychodni pediatrycznej, które w tym celu zostały wyremontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt. Poradnia rehabilitacyjna świadczy usługi ultradźwiękami, laserem, polem magnetycznym itp. Wszystkie usługi refundowane są przez NFZ.
Środki na uruchomienie (remont i wyposażenie) tej ważnej dla mieszkańców Darłowa placówki pochodzą w kwocie 100 tys zł. z budżetu Powiatu Sławieńskiego i 50 tys. Miasta Darłowa.
Jak mówi Starosta Sławieński, Wojciech Wiśniowski, w niedalekiej przyszłości uruchomione zostaną w Darłowie kolejne przychodnie: chirurgiczna, ortopedyczna oraz urologiczna. W sprawie kontraktu na te przychodnie prowadzone są negocjacje z Narodowym Funduszem Zdrowia.