ZACHODNIOPOMORSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ  zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

 09.06, Darłowo, Wyspa Łososiowa, godz. 9-16, Lux Med, tel. 58 666 24 44

21.06, Darłowo, ul. Lutosławskiego 3 , przy Bricomarche, godz. 9-17, Geneva Trust, tel. 58 767 34 44

22.06, Sławno, Plac ks. kardynała Wyszyńskiego, na placu, godz. 9-17, Geneva Trust, tel. 58 767 34 44

 Kto może skorzystać z bezpłatnej mammografii?

 Program adresowany jest do kobiet w wieku 50 - 69 lat (rocznikowo), które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

 U kobiet, które otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii, badanie wykonuje się po upływie 12 miesięcy.

UWAGA: Do badania w ramach programu nie jest potrzebne skierowanie.

 Wcześniejsza rejestracja

Przed badaniem należy zarejestrować się telefonicznie lub elektronicznie za pomocą formularza na stronie operatora mammobusu. W celu weryfikacji uprawnień do badania niezbędny będzie dowód osobisty. Poza tym na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

 Zasady sanitarne

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami operatora mammobusu, środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

Personel medyczny prosi o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej w wyznaczonym podczas rejestracji czasie.

 Zespół Profilaktyki Zdrowotnej

ZOW NFZ

Tel. 091 425 10 37