Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu i turystów! Szynobus Sławno-Darłowo-Sławno znowu będzie kursował. I to nie tylko w wakacje. W Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Sławnie umowę w tej sprawie podpisali marszałek województwa zachodniopomorskiego, starosta powiatu sławieńskiego, burmistrz Darłowa, wójtowe gmin Sławno i Darłowo.

Szynobus zacznie kursować już 23 czerwca. W przeciwieństwie do ubiegłego roku połączenie będzie aktywne nie tylko przez okres wakacji, lecz do końca roku. Umowa przewiduje, że po sezonie letnim, czyli od 3 września, połączenie będzie finansowane już tylko z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Połączenia w okresie wakacji współfinansują Powiat Sławieński, miasto Darłowo i Sławno oraz gmina Sławno i Darłowo.

W czasie wakacji pociągi kursować będą 12 razy dziennie, od godz. 7:50 do godz. 20:55(ostatni kurs z Darłowa do Sławna). Godziny kursowania szynobusu skomunikowane zostały z godzinami przyjazdów pociągów dalekobieżnych. Po wakacjach rozkład jazdy się zmieni, a godziny kursowania zostaną dopasowane do potrzeb uczniów i osób dojeżdżających do pracy.

- Jeśli zainteresowanie tą formą transportu spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu sławieńskiego oraz turystów, jest szansa, że szynobus będzie również kursował od początku 2019 roku. Do poziomu obłożenia po sezonie dostosujemy naszą przyszła ofertę. Samorządy, zwłaszcza starosta sławieński i burmistrz Darłowa bardzo zabiegali o przywrócenie tych połączeń. Teraz musimy wszyscy starć się, aby dobrze je wypromować wśród pasażerów -– zapowiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

- Szynobus jest nam wszystkim bardzo potrzebny i wyczekiwany, tak przez mieszkańców powiatu, jaki i przez turystów odwiedzających nasz region. Z pewnością ułatwi codzienną komunikację mieszkańcom i poprawi im komfort życia, a także przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turystycznej naszego regionu – podkreślił starosta sławieński Wojciech Wiśniowski.