Zbigniew Strzelecki , mieszkaniec powiatu sławieńskiego zdobył Mistrzostwo Świata w wyciskaniu sztangi leżąc na 28. Mistrzostwach Świata Federacji WPA w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu i Martwym Ciągu w Łucku na Ukrainie. Wyjazd na Mistrzostwa był możliwy dzięki wsparciu finansowemu m.in. Starostwa Powiatowego.

Pan Zbigniew, zawodnik Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego GROM Sławno, zdobył złoty medal w konkurencji wyciskania sztangi leżąc w kategorii Masters 40-44 w wadze powyżej 125kg oraz srebro w kategorii OPEN. Zawodnik sławieńskiego klubu w pierwszej próbie podniósł sztangę o wadze 200 kg, co już na wstępie zdeklasowało konkurencję. W drugiej próbie pobił swój rekord, wyciskając 205 kg, a w trzeciej – kolejny rekord, podnosząc 207,5kg.

Pan Zbigniew, absolwent Szkoły Morskiej w Darłowie, pochodzi z Warszkowa w gm. Sławno. Trenuje pod okiem Andrzeja Glinki, który rok temu poprowadził zawodnika do zwycięstwa na Mistrzostwach Europy.

- Cieszymy się ogromnie z tego sukcesu i jesteśmy dumni, iż mogliśmy choć trochę się do niego przyczynić. Zwycięstwa pan Zbyszka przyciąga wielu młodych ludzi, którzy chcą trenować sporty siłowe. Wypracowane metody treningowe Pana Andrzeja stwarzają mieszkańcom naszego powiatu szanse na kolejne spektakularne zwycięstwa. Gratulujemy obu Panom – mówi Wojciech Wiśniowski, starosta sławieński.

Wyjazd na Mistrzostwa był możliwy dzięki zaangażowaniu Zarządu Klubu USKS Grom oraz sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Sławnie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Sławnie, firmy this.audio, producentowi sztukaterii budowlanej - firmy Gzyms.